75. rocznica Akcji „Bollwerk”, 5 lat koła AK

Delegacja szkoły pod przewodnictwem p. prof. Andrzeja Kucharskiego uczestniczyła w obchodach 75. rocznicy Akcji „Bollwerk” (największej akcji dywersyjno-sabotażowej wielkopolskiej Armii Krajowej w czasie II wojny światowej), które odbyły się 21 lutego 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 oraz w pobliżu pomnika przy ul. Estkowskiego.

Warto wspomnieć, że przed pięcoma laty to właśnie udział w obchodach rocznicowych wspomnianego wydarzenia stanowił początek działalności szkolnego koła Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej (powstałego wtedy jeszcze przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, tj. XX Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum nr 8).