Rajd Uzarzewo

Dnia 18 marca wybraliśmy się na rajd z okazji pierwszego dnia wiosny do Uzarzewa. Spod szkoły udaliśmy się na Rondo Śródke gdzie podjechaliśmy autobusem  na  miejsce zbiórki tj, Rynek we Swarzędzu. Stamtąd udaliśmy się już pieszo nad Jezioro Swarzędzkie następnie Doliną Cybiny, która została wpisana na listę Natura 2000 do Uzarzewa. W miejscowości zobaczyliśmy Kościół Michała Archanioła, który powstał prawdopodobnie już w XII wieku z Fundacji Królewskiej.

Pierwotnie drewniany został rozebrany w 1749 r. i w tym samym roku Felicjan Niepruszewski wybudował nową świątynię o konstrukcji szachulcowej. W 1869 wybudowano nową wieżę drewnianą. W 1900 roku dobudowano murowaną kaplicę i zakrystię, których fundatorami była rodzina Żychliśkich. Póżniej udaliśmy się do Muzeum Łowiectwa i Myślistwa. Po obejrzeniu eksponatów udaliśmy się na ciepły posiłek i na ognisko gdzie wspólnie z innymi szkołami przywitaliśmy wiosne paląc w ognisku Marzanny.