Olimpiada Medialna

Olimpiada medialna jest ogólnopolskim wydarzeniem edukacyjnym. Organizatorem olimpiady jest SWPS, czyli Uniwersytet Humanistycznospoleczny. Do konkursowych zmagań przystąpiło 5240 uczniów z całej Polski.  Do czwartego finałowego etapu zakwalifikowało się 18 uczestników, a wśród nich znalazła się Oliwia Korus, uczennica klasy III C naszego liceum. Świetna prezentacja pt. Zakamarki szkolnej marki zostala bardzo wysoko oceniona. W debacie, czyli podczas ostatniego wystąpienia, Oliwia wylosowała pozycję wprowadzającej w zagadnienie. Ostatecznie zajęła miejsce od 7- 13. Taką bowiem formułę przyjęto w tegorocznej edycji. Finał zamknęła debata ekspercka. Wystąpili w niej pracownicy naukowi UW i SWPS oraz dziennikarz śledczy TV polskiej Jacek Łeński znany np z programu Alarm. Finalistce gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zbliżającej się matury.