WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

W czwartek, 20 września, wszystkie pierwsze klasy XX Liceum wraz z nauczycielami pojechały na dwudniową wycieczkę integracyjną do Wielenia. Jechaliśmy dwoma autokarami z wygodnymi siedzeniami. Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 9:00. Klasa pierwsza A na bezprzewodowym głośniku puszczała piosenki, które razem śpiewaliśmy. Atmosfera była wspaniała! Po trzech godzinach podróży dotarliśmy do ośrodka „Krokus”.

Razem z wybranymi osobami udaliśmy się do pokoi, by zostawić swoje rzeczy. Później zjedliśmy obiad i praktycznie bezpośrednio po nim odbyły się zajęcia integracyjne dla klas. Graliśmy w siatkówkę, pływaliśmy w jeziorze i śmialiśmy się z Panią pedagog.  W czasie wolnym siedzieliśmy na plaży przy jeziorku i właśnie tam stało się coś, czego nikt nie oczekiwał. Jednemu chłopakowi wypadła rzepka w kolanie. Siedział z lodem na opuchniętej nodze i blady oczekiwał na przyjazd karetki. Dla niego z pewnością nie był to najlepszy wyjazd. Wieczorem wszystkie klasy zebrały się przy ognisku. Piekliśmy kiełbaski, piliśmy dobry soczek i rozmawialiśmy na rozmaite tematy. Dziewczyny i chłopaki z klasy A i kilka dziewczyn z klasy B zatańczyli przygotowany wcześniej układ taneczny. Po ognisku udaliśmy się do swoich pokoi i mile spędziliśmy czas z rówieśnikami. Myślę, że większość osób poszła spać bardzo późno! Następnego dnia o godzinie 9:00 mieliśmy śniadanie, a po nim czas na posprzątanie pokoju i spakowanie się. Po obiedzie około godziny 13 byliśmy już w drodze do Poznania. Przed 16 zajechaliśmy autokarami pod szkołę. Tam zabraliśmy swoje bagaże i udaliśmy się do swoich domów.
Nasz wyjazd był naprawdę udany! Wszyscy z uśmiechem będziemy wspominać wspólnie spędzone dwa dni na wycieczce!

Klasa IB