DZIEŃ PATRONA

Dnia 26 stycznia w naszym liceum odbyły się obchody Dnia Patrona, w których uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich zdolności aktorskich, organizacyjnych oraz muzyczno-wokalnych. Uroczystość otworzyła scenka z repertuaru Teatrzyku Zielona Gęś klasy teatralnej IA. Komediowy styl całego występu zawojował serca uczniów i wywołał sowite owacje po jego zakończeniu. Zaraz po nich scenę podbiły piękne wokale, a także niesamowita gra na skrzypcach, pianinie oraz puzonie  uczniów oraz pani Ewy Bajerskiej. Na scenie mieliśmy okazję usłyszeć między innymi utwory z repertuaru Marka Grechuty, Maryli Rodowicz w wykonaniu Dominiki Świergiel i Blanki Przymusińskiej. Całość uroczystości była okraszona pobudzającymi do rozmyślań komentarzami, prowadzących nawiązującymi lub wprost cytującymi poezję Gałczyńskiego.

Urokowi całego wydarzenia dodawały stroje uczniów XXLO utrzymane w konwencji lat dwudziestych i trzydziestych, w których debiutował K.I. Gałczyński.

Podsumowaniem całego wydarzenia było przemówienie pana dyrektora Lechosława Rybki.

Marcin Ebel IIB